16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија ИНТЕРВЈУ СО МИТКО ЈАНЧЕВ: МНОГУ ЧЛЕНОВИ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПАСИВНИ

ИНТЕРВЈУ СО МИТКО ЈАНЧЕВ: МНОГУ ЧЛЕНОВИ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПАСИВНИ

Translate (Eng):[gtranslate]

Постои дел од членството на ВМРО-ДПМНЕ што е пасивно и ова е показател дека е потребна нова политичка опција во десницата – вели во интервју за тв 24 Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку опозициската партија не ја смени политиката, според јанчев, не е исклчено во скоро време да се појави нова опција во десничарскиот блок.

РЕКЛАМА
- Реклами -