27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Заев: Северна Македонија се менува кон подобро! (ВИДЕО)

Заев: Северна Македонија се менува кон подобро! (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

– Добрите вести за почеток на преговорите со Европската унија и за членството во НАТО е силна порака за младите во нашата земја. Северна Македонија се менува кон подобро – овде може да се живее добро, а развојот ќе биде побрз само ако младите се ангажирани, тука во својата земја – напиша премиерот Зоран Заев во видео пораката што ја објави на неговиот Фејсбук профил.
Во својата порака, Заев нагласува дека посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео е од големо значење за земјата.

– Верувам дека добрата вест од Брисел позитивно ќе влијае врз целиот регион, ќе биде испратена пораката дека Западен Балкан е интегрален дел од Европа, ќе биде награден напредокот на реформите и решавањето на тешките проблеми – истакнува Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -