20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаКако македонската дијаспора да испраќа подароци преку www.ex.mk

Како македонската дијаспора да испраќа подароци преку www.ex.mk

Веќе 10 години секојдневно ги поврзуваме Македонците ширум светот со нивните блиски роднини и пријатели од Македонија. Иако www.ex.mk беше отворен како страна за е-купување за македонскиот пазар, многу брзо стана користена за подарување од страна на нашата дијаспора. Ги запознавме и новиот и стариот бран на дијаспората, но и едните и другите имаат еднакво побарување: да го надоместат отсуството со прикладен подарок и, најважно, да ја испратат својата порака до своите блиски. Пораката што ја додаваме на соодветна картичка е најважниот дел од секоја нарачка.

Букет цвеќе, балони, бонбониери, персонализирани подароци, вински корпи, парфеми, козметика, играчки, подароци за новороденчиња, па сè до комплетно опремување на станови со мебел е она што најчесто го бараат. Од пред неколку години овозможивме и испорака на платежни картички за подарок со дизајн соодветен на настанот (роденден, свадба, дипломирање) со што го олеснивме и испраќањето парични средства. www.ex.mk нуди можност за брзо одбирање, нарачување и безбедно онлајн плаќање. Воедно клиентите можат однапред да одберат датум за испорака, што најмногу им одговара на оние кои не сакаат да го заборават роденденот на своите блиски. „Испорачуваме извонредност бидејќи тие тоа го заслужуваат“ е нашиот единствен критериум – Билјана Радоњанин, менаџер на „Ексквизит“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...