11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваЉиљана му беше менаџерка на Тоше, еве како изгледа и со што...

Љиљана му беше менаџерка на Тоше, еве како изгледа и со што се занимава денес

Шоу бизнисот е мошне привлечна професија, која носи многу бенефити, но и одзема многу од приватниот живот. Многумна не го издржале притисокот и се посветиле на другим помирни професии.

Љиљана Петровиќ му беше менаџерка и најдобра пријателка на Тоше Проески. Со него беше во возилото кога се случи страшната сообраќајна незгода во која Тоше го загуби животот. Цела деценија, или барем јавно, одбиваше да го посети неговото вечно почивалиште затоа што и беше тешко да се соочи со загубата.

Петровиќ денес се бави со професија која нема никаква врска со естрадата, иако во неколку наврати се појавија лажни вести дека повторно работи со млади музички имиња. Денес живее во Ниш и е посветена на одгледување лаванда.

Фото: Азра.ба

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...