13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава Љиљана му беше менаџерка на Тоше, еве како изгледа и со што...

Љиљана му беше менаџерка на Тоше, еве како изгледа и со што се занимава денес

Translate (Eng):[gtranslate]

Шоу бизнисот е мошне привлечна професија, која носи многу бенефити, но и одзема многу од приватниот живот. Многумна не го издржале притисокот и се посветиле на другим помирни професии.

Љиљана Петровиќ му беше менаџерка и најдобра пријателка на Тоше Проески. Со него беше во возилото кога се случи страшната сообраќајна незгода во која Тоше го загуби животот. Цела деценија, или барем јавно, одбиваше да го посети неговото вечно почивалиште затоа што и беше тешко да се соочи со загубата.

Петровиќ денес се бави со професија која нема никаква врска со естрадата, иако во неколку наврати се појавија лажни вести дека повторно работи со млади музички имиња. Денес живее во Ниш и е посветена на одгледување лаванда.

РЕКЛАМА

Фото: Азра.ба

- Реклами -