7.5 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаСвет„Монструм бабиште“: Со години убивала луѓе и го готвела нивното месо, па...

„Монструм бабиште“: Со години убивала луѓе и го готвела нивното месо, па им давала на деца да јадат

Руската полиција уврдила дека пензионерка обвинета за неколку убиства, своите жртви ги сечела на парчиња, а место го готвела, а според извештаите од истрагата, таа „специјалитетот“ им го давала на деца да го јадат.

Меѓу жртвите било и 8-годишно девојче, кое го убила бидејќи си играло прегласно и ја мавало со сладолед.Полицијата во нејзиниот стан прионашла ножеви и пили со траги од крв на жртвите, по што е покренато обвинение за убситво, а се појавиле и шпекулации дека во фрижидерот чува човечки внатрешни органи. На сослушувањето освен за девојчето, признала и дека ја убила и својата пријателка Нина (80), која неколку пати преспала кај неа, па исчезнала.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...