18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет „Монструм бабиште“: Со години убивала луѓе и го готвела нивното месо, па...

„Монструм бабиште“: Со години убивала луѓе и го готвела нивното месо, па им давала на деца да јадат

Translate (Eng):[gtranslate]

Руската полиција уврдила дека пензионерка обвинета за неколку убиства, своите жртви ги сечела на парчиња, а место го готвела, а според извештаите од истрагата, таа „специјалитетот“ им го давала на деца да го јадат.

Меѓу жртвите било и 8-годишно девојче, кое го убила бидејќи си играло прегласно и ја мавало со сладолед.Полицијата во нејзиниот стан прионашла ножеви и пили со траги од крв на жртвите, по што е покренато обвинение за убситво, а се појавиле и шпекулации дека во фрижидерот чува човечки внатрешни органи. На сослушувањето освен за девојчето, признала и дека ја убила и својата пријателка Нина (80), која неколку пати преспала кај неа, па исчезнала.

РЕКЛАМА
- Реклами -