5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаПилотот од Арачиново со Калаш го пyкaшe авионот откако Заев го лaжeл...

Пилотот од Арачиново со Калаш го пyкaшe авионот откако Заев го лaжeл дека ќе го вработи (ВИДЕО)

„Пилотот” како што ќе биде запаметен Шаби Билали од Арачиново  имал екстензивно „воено“ искуство стекнато на „боиштата“ во Арачиново. Како што се гледа на видеото објавено на Фејсбук профилот на Билали кое набрзо стана вирално на социјалните мрежи, тој има искуство со огнено оружје, но непознато е дали поседува пилотски вештини. Да се потсетиме дека Билали беше оној кој што го обзнани ветувањето на СДСМ за арачиновци дека власта ќе вработи 300 пилоти од оваа општина.

 

 

 

 

 

Infomax

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...