16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Јанева пред инфаркт, задржана е во клиниката Жан Митрев

Јанева пред инфаркт, задржана е во клиниката Жан Митрев

Translate (Eng):[gtranslate]

Обвинетата поранешна специјална обвинителка Катица Јанева, денеска, поради влошена здравствена состојба, била однесена на интернистичко-кардиолошки преглед во приватната здравствена установ Жан Митрев, објави Либертас, кој ова го дознава од извори на одбраната.

Јавена е примена со болка во градите, како пациентка во високоризична група, со хипертензија, и се третира како пациент во прединфарктна состојба.

Потебно е дополнително да се направи коронарографија и други иследувања, поради што е задржана на болничко лекување во ПЗУ Жан Митрев.

РЕКЛАМА

„Во врска со обвинението кое денеска го достави Обвинителството за органзииран криминал, во овој момент не можам да се произнесам, нити да го коментирам евентуалното проширување бидејќи истрагата за Јанева се однесуваше само за кривичното дело злоупотреба на службена положба и областување“, изјави адвокатката на Јанева, Ирена Фрчкоска.

- Реклами -