7.2 C
Ohrid
среда, декември 6, 2023
ПочетнаМакедонијаЗАЕВ: Сите ќе одат во пензија до 64 години, нема како досега...

ЗАЕВ: Сите ќе одат во пензија до 64 години, нема како досега продолжување до 67

Претседателот на Владата и на СДСМ, Зоран Заев, денеска на партиска трибина во Куманово соопшти дека се носи нов закон за пензионурање според кој не ќе може да се продолжува пензионирањето до 67 години како што е сега.

– Носиме нов закон. Наместо како досега со избор до 67 години да се оди во пензија, сега ќе се оди во пензија на 64 години за да ослободиме места за младите луѓе, рече Заев.

Тој соопшти дека новиот закон бил пуштен во процедура.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Се огласија од партијата на убиецот Палчо: Изразуваме најдлабоко и најискрено сочуство за загубата на два човечки живота, младата Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

За прв пат, по три дена се огласија од политичката партија „Десна“ откако стана јасно дека нивниот претседател извршил две убиства. Од партијата велат...

Долгогодишни другарчиња: Шоферот на Палчо имал и фотографија со Велибор Манев !!!

Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор против 46-годишен скопјанец со иницијали С Д...

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување, како што се шпекулираше туку била застрелана, соопшти...

Ова е уапсениот возач на Палчо: Откако бил уапсен детално ги кажал плановите на бегалецот – сам постирал слики на ФБ додека се возел...

Лицето С Д од Струмица татко на две деца е возачот кој го превезувал Љупчо Палевски Палчо осомничен за убиството на 14 годишната Вања,...