22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЗабаваТри хороскопски знаци со кои е најтешко да бидете во врска

Три хороскопски знаци со кои е најтешко да бидете во врска

Не е лесно да бидете во сериозна љубовна врска, особено што сите парови имаат свои добри и лоши денови.

Но, да бидете во врска со еден од овие три хороскопски знаци е вистински предизвик и ретко кој може да ги “трпи“ на долги стази.

Бик

И додека Биковите самите себеси се доживуваат како силни, самостојни и самоуверени личности, другите најчесто ги гледаат како некои кои самите себе не си се доволни. Поради неговата амбициозност и натпреварувачки карактер, оној кој е со него во врска може да се почувствува како постојано да е тестиран и како да му се поставуваат нови предизвици, за потврда дека е достоен.

Девица

Иако Девиците се паметни, интересни и друштвени, она што ги кочи во врските е нивната емоционална резервираност. Ниедна врска не може да преживее без покажување емоции, без разлика какви се тие.

Водолија

Нивниот главен проблем е тоа што тие воопшто не бараат врска, туку предизвик. Луѓето кои можат да се опишат како “нормални“, не се воопшто интересни како потенцијални партнери. Водолиите попрво бираат партнери со проблеми и потоа се обидуваат да ги решат, но никој не сака кога некој постојано се обидува да го промени, па партнерите обично ги оставаат.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...