3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија ЧОВЕКОТ БЕЗ АДРЕСА – ГРУЕВСКИ, ДЕНЕС ГЛАСАШЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

ЧОВЕКОТ БЕЗ АДРЕСА – ГРУЕВСКИ, ДЕНЕС ГЛАСАШЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

Translate (Eng):[gtranslate]

Во унгарскиот избирачки список за локалните избори во недела се наоѓа и името Никола
Груевски, објави унгарскиот портал „24.hu“, додавајќи дека гласачот со тоа име е запишан
во петтиот дистрикт на Будимпешта, но без конкретна адреса.
Порталот додава дека иако според податоците достапни преку избирачкиот список не може
100% да се докаже дека се работи за македонскиот експремиер и унгарски азилант, тоа
јасно се гледа и од возраста, која се совпаѓа – 49 години. На името на Груевски налетала кандидатката за градоначалник од редовите на опозицијата –
Ката Туто, додека ги испраќала писмата од кампањата до сите гласачи во областа. Таа вели чудно е еден бегален и пријател на Виктор Орбан ќе гласа на изборите.

РЕКЛАМА