8.6 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЧОВЕКОТ БЕЗ АДРЕСА – ГРУЕВСКИ, ДЕНЕС ГЛАСАШЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

ЧОВЕКОТ БЕЗ АДРЕСА – ГРУЕВСКИ, ДЕНЕС ГЛАСАШЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА

Во унгарскиот избирачки список за локалните избори во недела се наоѓа и името Никола
Груевски, објави унгарскиот портал „24.hu“, додавајќи дека гласачот со тоа име е запишан
во петтиот дистрикт на Будимпешта, но без конкретна адреса.
Порталот додава дека иако според податоците достапни преку избирачкиот список не може
100% да се докаже дека се работи за македонскиот експремиер и унгарски азилант, тоа
јасно се гледа и од возраста, која се совпаѓа – 49 години. На името на Груевски налетала кандидатката за градоначалник од редовите на опозицијата –
Ката Туто, додека ги испраќала писмата од кампањата до сите гласачи во областа. Таа вели чудно е еден бегален и пријател на Виктор Орбан ќе гласа на изборите.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...