25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Боки 13 поднел документација за нарушено здравје за да може да се...

Боки 13 поднел документација за нарушено здравје за да може да се лекува од дома..

Translate (Eng):[gtranslate]

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија на претходна постапка за укинување на притворот.

Боки 13 за време на претходната посета на судот му се слоши и тој беше изнесен да му биде укажана лекарска помош

РЕКЛАМА
- Реклами -