9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаНе ги ни изеле седвичите а одма добиле отказни решенија: Полицајците на...

Не ги ни изеле седвичите а одма добиле отказни решенија: Полицајците на кои им избега затвореникот суспендирани

Полицајците на кои им побегна затовереник од „Идризово“ при транспорт од болница кон казнено поправниот дом по завршените здравствени прегледи ќе бидат суспендирани. Според директорот на затворот Боби Мојсовски, суспензијата за полицајците ќе следува поради непочитување на постапката за менување на рутата, поради тоа што затвореникот не бил врзан и трето како што вели, најверојатно му купувале сендвич и нему.

На враќање од Клиника, затвореник од КПУ „Идризово” избегал од возилото со кое затворската полиција го транспортирала на преглед. Затвореникот бил упатен на Клиничкиот центар на преглед. На враќање затворските полицајци застанале да купат сендвичи од бензинската на Макпетрол кај училиштето „Михајло Пупин”, при што затвореникот избегал од задната врата на возилото.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...

Да се врати средното полициско училиште, полицајците со сѐ послаб просечен успех!

Независниот полициски синдикат бара враќање на средното полициско училиште. Главна причина за тоа, е според нив, се послабиот просечен успех на кандидатите за полицајци во...

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...