28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Свет Полицаец си го заборавил службениот пиштол во кафуле

Полицаец си го заборавил службениот пиштол во кафуле

Translate (Eng):[gtranslate]

Грчки полицаец во атинско кафуле си ја заборавил чантата во која се наоѓал службениот пиштол, па сопственикот на кафулето преку бројот за итни случаи на полицијата го пријавил случајот и побарал да го најдат полицаецот, објави „То вима”.

Според нивните информации, полицаецот не само што го заборавил службеното оружје во кафулето во центарот на Атина, туку не се вратил ниту да го побара.

– Ве молам, ќе можете да го најдете и да го известите полицаецот што си ја заборави овде чантата со службениот пиштол, да дојде да ја земе?, рекол сопственикот на кафулето во телефонскиот повик до полицијата, пишува „То вима”, jави дописничката на МИА од Атина.

РЕКЛАМА

Весникот пишува дека ова е само уште еден од неколкуте случаи на изгубени или украдени службени пиштоли на полицајци во изминатиот период. Досега биле регистрирани три случаи на кражба на полициско оружје во три полициски станици.

- Реклами -