30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Починат скопјанец пронајден покрај пат во Тетовско

Починат скопјанец пронајден покрај пат во Тетовско

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера околу 16.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека покрај пат во с.Рогачево, тетовско бил пронајден починат Г.К.(67) од Скопје. Од страна на лекар била констатирана смрт, без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

РЕКЛАМА
- Реклами -