1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПо две години бегство денес беше уапсен убиецот на Мартин Јанушев

По две години бегство денес беше уапсен убиецот на Мартин Јанушев

Вечерва е уапсен Филип Секуловски – Кобра, убиецот на Мартин Јанушев.

Секуловски, како што дознаваме, веднаш е спроведен во затворот во Шутка.

Мартин Јанушев беше убиен на 4-ти ноември 2017 година во скопската општина Аеродром.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...