20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаСпецијалната единица Волци ги фрли беретките извикувајќи: Ние овде не сме за...

Специјалната единица Волци ги фрли беретките извикувајќи: Ние овде не сме за пари, ние овде сме за Македонија

На социјалните мрежи денеска се појави информација за незадоволство кај специјалната единица „Волци“ во АРМ од последните настани и најавата за расформирање на полкот, што беше најавена и од Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

Според објавеното на социјалните мрежи, поради притисоците врз оваа специјална единица, утрово во касарна, двајца од „волците“ демонстративно ги фрлиле беретките со коментар:

– Извинете, ние овде не сме за пари, ние овде сме за Македонија!

Оваа информација нема официјална потврда.

Како што објавивме деновиве најавено е расформирање на оваа единица, а во некои медиуми беше објавено дека наводно слично нешто се планира и со специјалната единица во МВР „Тигри“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...