4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаВиктор Димовски младиот светски кик боксерски првак.

Виктор Димовски младиот светски кик боксерски првак.

Виктор Димовски има само 13 години. Живее во Келн, Германија. Потекнува од штипско семејство. Родителите на мајкаму живеат во Штип. Прво го засакал каратето, а сега кик боксот. Веќе две години е најдобар во Германија. Учествува и на светски првенства. Настапува во повеќе дисциплини. Вели дека е четирикратен светски првак во во лаиш и семи контак од 47 до 53 кгр. За неполна години освоил еден појас, 8 пехари, исто толку мeдали и 17 сертификати. Само пред неколку денови освоил ‘четири први места на СП во Германија, 4 награди и исто толку сертификати.
Инаку, настапува во повеќе верзии познати во кик боксот, како на пример wku, wfms, mku,tai, mm.
Виктор најавува дека наскоро со својот татко ќе дојде и во Штип.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...