2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаИм избега на полицијата додека јадеа сенвич, но го пронајдоа во липковско.

Им избега на полицијата додека јадеа сенвич, но го пронајдоа во липковско.

Во селото Пресница, општина Липково, вчера околу 17:30 часот бил приведен 37-годишниот затвореник Ф.И. информираат од Министерството за внатрешни работи.

За истиот вчера околу 11.30 часот затворските служби од КПУ Идризово во СВР Скопје пријавија дека околу 11.10 часот на улицата „Благоја Стефковски“ избегал додека го пренесувале од Клинички центар кон КПУ Идризово, стои во соопштението на МВР.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...