Им избега на полицијата додека јадеа сенвич, но го пронајдоа во липковско.

Во селото Пресница, општина Липково, вчера околу 17:30 часот бил приведен 37-годишниот затвореник Ф.И. информираат од Министерството за внатрешни работи.

За истиот вчера околу 11.30 часот затворските служби од КПУ Идризово во СВР Скопје пријавија дека околу 11.10 часот на улицата „Благоја Стефковски“ избегал додека го пренесувале од Клинички центар кон КПУ Идризово, стои во соопштението на МВР.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here