11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаУтврден идентитетот на лицето кое изврши низа кривични дела во Охрид

Утврден идентитетот на лицето кое изврши низа кривични дела во Охрид

Полицијата го утврди идентитетот на лицето кое попладнево изврши низа кривични дела во Охрид. Се работи за лице од Скопје, кое престојувало во Охрид. Детали за целиот настан ќе соопштат од СВР Охрид.

Инаку како што објави Скопје 1, напаѓачот кој попладнево изврши низа кривични дела совладан од Охридската полиција, по брканица по Охридската чаршија. Имено напаѓачот кој покрај тоа што ограбил две златари, претходно нападнал таксист. Тој повикал такси да го земе од Вила во Горно Коњско каде бил сместен и побарал да биде пренесен до центар. При тоа го нападнал и таксистот со пиштол и нож, но за среќа таксистот успеал да го запре возилото во близина на Охридската Гимназија и да избега, по што напаѓачот продолжил кон Охридската чаршија каде ги извршил кражбите во Златарите.

По грабежите тој се упатил во кафетерија во Охридската чаршија и со пиштолот почнал да замафнува по што сам си го вперил пиштолот во грлото. Гостите панично го напуштиле објектот, по што и напаѓачот излегол од објектот.

 

извор:охрид1

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...