19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонија(Видео) Мила Москов ја промовираше песната со која ќе ја претставува Македонија...

(Видео) Мила Москов ја промовираше песната со која ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот евросонг

„Оган“ или „Fire“ е нашата детска евровизиска песна со која Мила Москов ќе се натпреварува во Полска.

Пред само неколку часа, песната и спотот беа премиерно прикажани на националниот сервис МТВ, а Мила и продуцентот Лазар Цветковски беа гости во студио каде зборуваа за нивната соработка.

Позади ова музичко дело се потпишуваат едни од најдобрите во нашата земја, а тоа е како што погоре рековме, Лазар Цветковски како автор на музиката и аранжманот, Магдалена Цветковска го напиша текстот, а видеоспотот е дело на Даниел Јовески.

Погледнете:

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...