16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Конечно сонот на Aрачиновци ќе се исполни: Министерката на одбрана ги повика...

Конечно сонот на Aрачиновци ќе се исполни: Министерката на одбрана ги повика сите заинтересирани да се пријават на конкурсот за воени пилоти

Translate (Eng):[gtranslate]

Започнете го вашиот пат во една од највозбудливите професии! Отворен е конкурсот за обука за воени пилоти. Меѓу другите погодности, го зголемивме износот на месечниот надомест во време на обуката, и тоа од 4.000 на 25.000 денари-напиша министерката на „Твитер“.

Започнете го вашиот пат во една од највозбудливите професии! Отворен е конкурсот за обука за воени пилоти. Меѓу другите погодности, го зголемивме износот на месечниот надомест во време на обуката, и тоа од 4.000 на 25.000 денари.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -