9.9 C
Ohrid
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Македонија Си купил пиштол на дијаболи па тргнал за Охрид да ограбува златари.

Си купил пиштол на дијаболи па тргнал за Охрид да ограбува златари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дваесет и тригодишен скопјанец со пиштол на дијаболи влегол во златарници во Охрид, сакајќи да ги ограби.

Според информациите на охридската полиција, вчера во 20 часот, полициски службеници на улица Св.Климент Охридски во Охрид го привеле Х.С.(23) од Скопје.

Тој, според претходно добиена пријава, со пиштол на дијаболи во рацете влегол во три златарници на истата улица.

РЕКЛАМА

По целосно документирање на настанот и во консултација со јавен обвинител, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

- Реклами -