21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Свет Трамп го исмеа Макрон: Новинар му постави интересно прашање, а одговорот ги...

Трамп го исмеа Макрон: Новинар му постави интересно прашање, а одговорот ги изнасмеа сите

Translate (Eng):[gtranslate]

Американскиот претседател е познат по тоа што е „без влакна на јазикот“, па колку и да добие деликатно прашање, тој секогаш има интересен одговор.

Француски новинар ја искористи средбата со Трамп да му постави прашање, а наместо конкретен одговор, доби реплика која ги насмеа сите.

Новинарот го запраша Доналд Трамп како тоа невработеноста во САД е ниска, а во Франција висока. „Како го објаснувате тоа?“, го запраша францускиот новинар.

РЕКЛАМА

Трамп внимателно го слушна прашањето, а потоа даде одговор во свој стил: „Па, можеби ние имаме подобар претседател од вашиот“.

Breaking911@Breaking911

FRENCH REPORTER: “You have a very low unemployment rate in the U.S. & we have a very high unemployment rate in France. — How come?”

PRESIDENT TRUMP: “Well… maybe we have a better President than you do.”

Embedded video

9,827 people are talking about this

- Реклами -