15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВнимавајте психопати шетаат наоколу: Отсечени глави на мачиња во Аеродром !

Внимавајте психопати шетаат наоколу: Отсечени глави на мачиња во Аеродром !

Неколку недели откако со секира непознат сторител уби две кучиња денеска жителите на Аеродром се згрозија од угинати мачиња. Мачињата според фотографијата и сведоштвата на жителите биле мачени убивани и распарчиувани.

Оној кој го сторил ова гнасно дело е прихопат кој најверојатно живее во наслебата , а жителите апелираат полицијата да го пронајде. Стравуваат за животните , но и за луѓето за децата кои играат во парковите. Човек кој сурово со секира убива животни , опасен е и за луѓето.

Едното маче е обзеглавено
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...