15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаВнимавајте психопати шетаат наоколу: Отсечени глави на мачиња во Аеродром !

Внимавајте психопати шетаат наоколу: Отсечени глави на мачиња во Аеродром !

Неколку недели откако со секира непознат сторител уби две кучиња денеска жителите на Аеродром се згрозија од угинати мачиња. Мачињата според фотографијата и сведоштвата на жителите биле мачени убивани и распарчиувани.

Оној кој го сторил ова гнасно дело е прихопат кој најверојатно живее во наслебата , а жителите апелираат полицијата да го пронајде. Стравуваат за животните , но и за луѓето за децата кои играат во парковите. Човек кој сурово со секира убива животни , опасен е и за луѓето.

Едното маче е обзеглавено
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...