20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаКако да се запишете на студии во Австралија - Саем...

Како да се запишете на студии во Австралија – Саем на Австралиското образование во Скопје

Во сабота на 26-ти октомври, Future Option ќе го одржи Австралискиот Саем на образование во Skopje Marriott Hotel во 11:30 часот. Во недела на 27-ми октомври 2019 тие исто така ќе одржат Саем на образование во Metropol Palace hotel во Белград од 12:00-16:00. Ве покануваме да дојдете и да ги слушнете Австралиските институции за одличните можности кои ги нудат за студирање во Австралија.
Southern Cross University
University of Western Australia
Torrens University
Kaplan Business School
TIWA
Box Hill Institute
New Horizons Learning Centres
Perth International College of English
Pacific College of Technology

Влезот на саемот е бесплатен, но регистрацијата е задолжителна поради ограничениот број на места. Посетете ја Facebook страницата на Future Option за повеќе информации.

Соопштение од Австралиската Амбасада

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...