2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаСветНови детали за камионот на смртта -Возачот се онесвестил кога ги видел...

Нови детали за камионот на смртта -Возачот се онесвестил кога ги видел мртвите тела

Возачот Мо Робинсон кој бил зад воланот на камионот на смртта во чија што приколка беа пронајдени 39 безживотни тела на мигранти од Кина, наводно се онесвестил кога ја отворил вратата и ги видел мртвите тела.

Од полицијата го убедиле судијата да им даде уште 24 часа за испитување на возачот кој е осомничен за убиство на 39-те лица пронајдени во камионот кој што го управувал.

25-годишниот Мо Робинсон бил веднаш уапсен откако полицијата ги пронајде мртвите тела во ладилникот – приколката на камионот. Тој и натаму е во притвор додека полицијата се обидува да дознае дали тој знаел дека мртвите тела на 31 маж и 8 жени, сите државјани на Кина, се наоѓаат во неговиот камион.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...