22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Свет Нови детали за камионот на смртта -Возачот се онесвестил кога ги видел...

Нови детали за камионот на смртта -Возачот се онесвестил кога ги видел мртвите тела

Translate (Eng):[gtranslate]

Возачот Мо Робинсон кој бил зад воланот на камионот на смртта во чија што приколка беа пронајдени 39 безживотни тела на мигранти од Кина, наводно се онесвестил кога ја отворил вратата и ги видел мртвите тела.

Од полицијата го убедиле судијата да им даде уште 24 часа за испитување на возачот кој е осомничен за убиство на 39-те лица пронајдени во камионот кој што го управувал.

25-годишниот Мо Робинсон бил веднаш уапсен откако полицијата ги пронајде мртвите тела во ладилникот – приколката на камионот. Тој и натаму е во притвор додека полицијата се обидува да дознае дали тој знаел дека мртвите тела на 31 маж и 8 жени, сите државјани на Кина, се наоѓаат во неговиот камион.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -