Тони од Македонија ја побара раката на славната тенисерка Халеп. Татко и му поставил еден услов

Романката Симона Халеп (28) е чекор поблиску до својата венчавка затоа што нејзиниот татко дал зелено светло на нејзиното момче Тони Јуруц (40).

Поточно, со еден услов.

Халеп од младоженецот побарал да ја помести венчавката за септември, наредната година, односно по учеството на УС Опен. Татко ѝ сака таа да игра и наредната година на сите четири грен слем турнири.

Симона и Тони се една година во врска. Тони е Влав со потекло од Македонија. Милијардер е и сопственик на неколку фирми.

Симона Халеп е една од најпопуларните личности во Романија. Моментално е шестопласирана тенисерка и ужива во играњето тенис, но истакнува и дека бракот ѝ е приоритет во животот.

 

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here