7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаБизарна несреќа во Скопје - Камион се придвижил и го прегазил

Бизарна несреќа во Скопје – Камион се придвижил и го прегазил

Маж од Скопје бил прегазен во дворот на неговата куќа кога камион се придвижил и го прегазил.

Во 08.37 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека околу 07 часот кај нив со тешки телесни повреди бил донесен  маж од Сопиште.

Според пријавата, се работи за 52-годишниот Т.К. од Сопиште, скопско, кој се здобил со повредите додека товарал товарно моторно возило во близина на неговата куќа. Во еден момент возилото само се придвижило, а Т.К. во обид да го сопре, паднал и со задното тркало бил прегазен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...