23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Морбидно: Утрово најдени делови од искасапено кученце во Маџари

Морбидно: Утрово најдени делови од искасапено кученце во Маџари

Translate (Eng):[gtranslate]

„Алармантно!  Во населба Маџари пред малку штотуку наидов на искасапени делови од кученце со веројатно мал раст, опаш и нозете. Ужасна и страшна глетка. Се гледа дека е од скоро искапсапено пред ден-два максимум. Чувајте ги миленичињата околу нас живеат тешки психопати.„

Ова е објава на член на група на љубители на миленичиња. Дополнитело се очекуваат фотографии од местото на страшната глетка, доколку остатоците не ги разнеле животни. Жената која го објави ова била згрозена од глетката , но и многу уплашена. Не успеала да фотографира веднаш, пишува досие.мк

Ова е веќе трет случај на касапени животни во Скопје. Во наслебата Аеродром две маалски кучиња беа убиени со секира, а пред само неколку дена на неколку мачиња им беа отсечени главите.

РЕКЛАМА
- Реклами -