11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаМорбидно: Утрово најдени делови од искасапено кученце во Маџари

Морбидно: Утрово најдени делови од искасапено кученце во Маџари

„Алармантно!  Во населба Маџари пред малку штотуку наидов на искасапени делови од кученце со веројатно мал раст, опаш и нозете. Ужасна и страшна глетка. Се гледа дека е од скоро искапсапено пред ден-два максимум. Чувајте ги миленичињата околу нас живеат тешки психопати.„

Ова е објава на член на група на љубители на миленичиња. Дополнитело се очекуваат фотографии од местото на страшната глетка, доколку остатоците не ги разнеле животни. Жената која го објави ова била згрозена од глетката , но и многу уплашена. Не успеала да фотографира веднаш, пишува досие.мк

Ова е веќе трет случај на касапени животни во Скопје. Во наслебата Аеродром две маалски кучиња беа убиени со секира, а пред само неколку дена на неколку мачиња им беа отсечени главите.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...