20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонија''Да не беше смешно ќе беше трагично''-Полицијата кај малолетник од Велешта пронашла...

”Да не беше смешно ќе беше трагично”-Полицијата кај малолетник од Велешта пронашла марихуана.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против 16 годишен малолетник од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 11.11.2018 на магистралниот пат Кичево-Гостивар, во близина на с.Трапчин дол, полициските службеници извршиле преглед над возило во кое сопатник бил пријавениот, при што во возилото и кај пријавениот била пронајдена и одземена марихуана.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...