10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаОва е ненормална држава вели еден од оштетените: Арамии го пустошат струшко...

Ова е ненормална држава вели еден од оштетените: Арамии го пустошат струшко Враништа, полицијата не презема ништо

Куќи, продавници, цркви се мета на крадци во дел од струшките села изминатите денови. Само во селото Долна Белица за помалку од една недела, според кажувањата на локалното население, опљачкани се 16 куќи како и домови на иселеници во странство. Но крадците не мируваат сега ова се случува и во селото Враништа. Одземена била покуќнина, апарати и други предмети. Жителите велат дека ќе бидат принудени да се организираат и сами да чуваат стражи во селото бидеќи полицијата не превзема ништо.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...