29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Забава Огледало на спомени од младоста

Огледало на спомени од младоста

Translate (Eng):[gtranslate]

Овие фотографии се ремек дела на талентираниот Американскки фотограф Tom Hussey. Фотографиите се всушност рекламни постери за лек кој ја подобрува меморијата и лек за сите оние кои секојдневно се справуваат со Ајцхалмеровата болест. Тие всушност покажуваат како лицата болни од Алцхајмеровата болест се гледаат себеси.

Огледало на спомени од младостаОгледало на спомени од младостаОгледало на спомени од младостаОгледало на спомени од младостаОгледало на спомени од младостаОгледало на спомени од младостаОгледало на спомени од младостаОгледало на спомени од младоста

РЕКЛАМА
- Реклами -