3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Тешко повредени тинејџери во сообраќајка во Виничко

Тешко повредени тинејџери во сообраќајка во Виничко

Translate (Eng):[gtranslate]

Четири лица се здобиле со тешки повреди во страшна несреќа која се случила на патот Превалец – село Истибања, виничко, на место викано „Гара“, каде возило излетало од пат.

МВР информира дека во 2 часот и 30 минути патничко возило „даеву матиз“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 22-годишниот В.С. од Македонска Каменица, изгубило контрола и излетало од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатничките А.А.(19) од селото Моштица, општина Македонска Каменица, В.С.(19) од Македонска Каменица и С.А.(19) од Македонска Каменица, додека Ј.П.(18) од Македонска Каменица се здобила со телесни повреди.

РЕКЛАМА

Тие биле пренесени во болницата во Кочани за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од  Полициската станица