11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаЗабаваГазирани пијалаци со марихуана

Газирани пијалаци со марихуана

Седите во кафуле, не ви текнува што сакате да се напиете, кога, келнерот ви вели дека на менито имаат нова понуда на пијалаци кои го подигнуваат расположението… За малку ќе падневте во замката… Кана-кола е само за медицински цели.Газирани пијалаци со марихуанаСопственик на компанијата за производство на пијалаците е Кајл Батлер од Калифорнија, кој инаку ниту пие ниту пуши. Неговите пијалаци се наменети за продажба во земјите каде што е легализирано користењето марихуана за медицински цели, како Колорадо и Калифорнија.Газирани пијалаци со марихуанаЦелта на компанијата е да се создаде вкусен пијалак со марихуана, кој ефективно ќе се употребува за медицински цели, додека истовремено ќе ја легализира неправедно жигосаната индустрија.Газирани пијалаци со марихуанаНегазираните пијалаци ќе доаѓаат во 5 вкусови, а цената ќе им се движи меѓу 10 и 15 американски долари.Газирани пијалаци со марихуанаКана-кола верува дека болеста е сама по себе голем товар. Затоа, тие дизајнирале амбалажа со весели бои, забавни графики и смешни имиња. Целта е пијалакот да донесе насмевка на лицето кое го држи шишето в рака.Газирани пијалаци со марихуана

„Познато е дека смеењето го подобрува имуниот систем, го намалува крвниот притисок и испушта ендорфин во човечкиот систем. Па, ако смеата не е секогаш најдобриот лек, чувството на среќа е круцијален дел од борбата со болеста и процесот на опоравување… Да им носите радост на оние кои страдаат не е причина за срамење. Тоа е причината поради која постоиме.“

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...