4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваМачка клептоман- Нема ден да не украде нешто. (ВИДЕО)

Мачка клептоман- Нема ден да не украде нешто. (ВИДЕО)

Мачорот Дасти кој е сопственост на Џин Чу и Џим Колман од Сан Матео, лута ноќе по соседството барајќи плен, а рано наутро се враќа во домот на своите стопани, носејќи најразлични предмети. Тој краде чевли, плишени мечиња, пешкири, но омилени му се костимите за капење. Во еден случај, тој има украдено долен дел од костим за капење, а подоцна се вратил и по горниот. Нормално, ги украл од жицата каде што тие се сушеле. Во текот на изминатите три години Дасти има украдено повеќе од 600 најразлични предмети, а најмногу 11 во текот на една ноќ.Мачка клептоманНоќните активности на овој необичен мачор крадец му донеле популарност, па телевизијата „Анимал Планет“ го снимила сето тоа.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...