16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Забава Мачка клептоман- Нема ден да не украде нешто. (ВИДЕО)

Мачка клептоман- Нема ден да не украде нешто. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Мачорот Дасти кој е сопственост на Џин Чу и Џим Колман од Сан Матео, лута ноќе по соседството барајќи плен, а рано наутро се враќа во домот на своите стопани, носејќи најразлични предмети. Тој краде чевли, плишени мечиња, пешкири, но омилени му се костимите за капење. Во еден случај, тој има украдено долен дел од костим за капење, а подоцна се вратил и по горниот. Нормално, ги украл од жицата каде што тие се сушеле. Во текот на изминатите три години Дасти има украдено повеќе од 600 најразлични предмети, а најмногу 11 во текот на една ноќ.Мачка клептоманНоќните активности на овој необичен мачор крадец му донеле популарност, па телевизијата „Анимал Планет“ го снимила сето тоа.

РЕКЛАМА
- Реклами -