27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Косово 7 години ги криеше убијците на децата кај Смилковско сега...

Косово 7 години ги криеше убијците на децата кај Смилковско сега вели незнае каде се

Translate (Eng):[gtranslate]

Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, бегалците кои се обвинети дека се директни извршители на масакрот кај Смилковското езеро сѐ уште се во бегство. Седум години нема ниту трага, ниту глас за нив до оние кои ги чекаат за да ги изнесат пред лицето на правдата за случајот „Монструм. Денес, Министерството за правда добило одговор дека косовските власти не знаат каде се наоѓа Африм Исмаиловиќ. И за едниот и за другиот секое судско рочиште за овој предмет започнува исто, дека двајцата не се достапни на органите на прогонот.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -