30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија После 30 години молење скопјани сами си ја тампонираа улицата.

После 30 години молење скопјани сами си ја тампонираа улицата.

Translate (Eng):[gtranslate]

И така после 30 години молење за асвалтирање моравме сами да си ја истампонираме улица нутела во Пинтија општина К.Вода на само 6км од центарот на Скопје….

Вака гласи објавата на Дарко Димитровски што ја објави на Фејзбук, жител на град Скопје.Image may contain: sky, tree and outdoorImage may contain: sky, cloud, tree, plant, outdoor and natureImage may contain: sky, tree, plant, outdoor and nature

 

РЕКЛАМА

- Реклами -