20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Архитектот Константиновски пронајден жив

Архитектот Константиновски пронајден жив

Translate (Eng):[gtranslate]

Професорот во пензија и архитект Георги Константиновски, кој се водеше исчезнат, денеска бил пронајден жив во Бардовци, пренесува Плусинфо. Во меѓувреме во Брза помош било пријавено дека е донесено тело најдено во Бардовци, но за среќа, најдениот човек бил жив, а тоа всушност бил Константиновски.

РЕКЛАМА
- Реклами -