18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Забава Струмичанецот Коле Китанов растури во талент шоуто ”Бугарија бара талент'' (ВИДЕО)

Струмичанецот Коле Китанов растури во талент шоуто ”Бугарија бара талент” (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Коле Китанов има 29 години и ни доаѓа од Струмица, но тој веќе подолго време живее и работи во Бугарија. Каде што професионално се занимава со куклен театар.

Во продолжение може да го погледнeте неговиот настап во ”Бугарија бара талент” :

РЕКЛАМА
- Реклами -