28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаНа лагата кратки и се нозете: Кумановец претепан во сопствениот сервис за...

На лагата кратки и се нозете: Кумановец претепан во сопствениот сервис за возила

Во СВР Куманово, Д.М.(28) од Куманово вчера пријавил дека околу 11.30 часот, додека работел во неговиот сервис за возила, дошле три лица со возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки и физички го нападнале поради нерасчистени должничко-доверителски односи, информираат од кумановската полиција.

Според пријавеното, лицата го удирале со тврд предмет, по што му одзеле еден дел за возило и заминале.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанецот на малолетните деца им направил коктел со таблети, па откако паднале во бесознание ги оставил така..

Алкохол во комбинација со антидепресиви. Тоа е коктелот кој четириесетгодишниот скопјанец им го дал на четирите деца кои престојувале во неговиот дом. Обвинителството попладнево...

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...