Заев верува дека Груевски ќе ја отслужи казната

Премиерот Зоран Заев изјави денеска дека никој не може да ја избегне правдата засекогаш, според него, порано или подоцна секој што прекршил закони и сторил какво било кривично дело, ќе седне на обвинителна клупа.

„Никој не може да избегне казна, вклучително и Никола Груевски“, рече Зоран Заев, изнесувајќи уште еднаш коментар за бегството на екс-премеирот Груевски од Македонија во Унгарија.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here