9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев верува дека Груевски ќе ја отслужи казната

Заев верува дека Груевски ќе ја отслужи казната

Премиерот Зоран Заев изјави денеска дека никој не може да ја избегне правдата засекогаш, според него, порано или подоцна секој што прекршил закони и сторил какво било кривично дело, ќе седне на обвинителна клупа.

„Никој не може да избегне казна, вклучително и Никола Груевски“, рече Зоран Заев, изнесувајќи уште еднаш коментар за бегството на екс-премеирот Груевски од Македонија во Унгарија.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...