11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаСветТажна приказна за напуштена мајка од нејзините деца (ВИДЕО)

Тажна приказна за напуштена мајка од нејзините деца (ВИДЕО)

„Драги пријатели, браќа и сестри, погледнете ја внимателно приказната за една напуштена мајка. Нејзиниот син живее во Ваљево,а нејзините две ќерки во Бања Лука.

Ниту синот, ниту ќерките не ја посетуваат, ниту се грижат за неа.

Споделете го ова видео за да ги достигнете до нејзините деца и моете се да ги вразуми Бог да внимаваат на 70-годишната жена.

На 5 километри од Власеница кон Хан Пјесак, од десната страна по патот е малата трошна куќа со две млади елки.

Ако поминете покрај неа, застанете, оставете нешто и помогни и, а таа има толку големо срце. Со целата своја болка, болна и оперирана таа ги благословува случајните минувачи.

Дали е срамота да плачеш? Денес, плачев по нејзината тажна приказна и само дел од тоа споделувам со вас.

Самиот Бог ми рече да застанам покрај оваа уморна старица, вели авторот на ова видео објавено на страната „Изгубено-Најдено“ на Фејсбук.

денешен-весник

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...