2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаПOЛИЦAJЦИ HATEПAЛЕ „KAУP“: Скопјанец мaлтpeтиpaн, нaтeпaн и пpивeдeн пред oчитe на неговото...

ПOЛИЦAJЦИ HATEПAЛЕ „KAУP“: Скопјанец мaлтpeтиpaн, нaтeпaн и пpивeдeн пред oчитe на неговото дете и сопруга затоа што бил – кayp

Според Инфомакс Тројца полицајци од П.С Кисела Вода застанале, вознемирувале и на крај го натепале возач кој наводно поминал на две полни ленти, и тоа пред неговото малолетно дете и неговата сопруга со образложение дека тие биле – каури

Вака стои во пораката која на социјалните мрежи ја објави режисерот, и екс-шеф на Фондацијата „Отворено општество“ Владимир Милчин.

Според пораката, тројца полицајци запреле автомобил во кој се превезувало цело семејство. Откако возачот го запрел автомобилот, тројцата полицајци го малтретирале сопругот и татко за наводен прекршок – преминување преку две полни ленти.

Откако одбил да го потпише записникот, за што има право, возачот бил натепан пред неговото дете и сопруга, а биле повикани и две полициски комбиња по што човекот бил приведен.

Потоа, полицајците ја нападнале и жената.

Во прилог на пораката, Милчин го објави и лекарскиот наод за стресот кој го преживеало малолетното дете.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...