8 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Македонија Вистинска радост во Охрид: Ристана и Ванчо на 53 години ги добија...

Вистинска радост во Охрид: Ристана и Ванчо на 53 години ги добија близнаците Стефан и Стефанија

Translate (Eng):[gtranslate]

Брачниот пар Ристана и Ванчо Ѓорѓиеви од Охрид 29 октомври 2019 година го запишаа како најсреќниот ден во нивниот живот. Тие на 53-годишна возраст за првпат станаа родители и ги добија близнаците Стефан и Стефанија.

По долгогодишни обиди за потомство, неколку неуспешни обиди, конечно среќата им се насмевнала. Долго време биле во потрага по доктор кој ќе го реши нивниот проблем, сè додека на интернет не прочитале препораки за д-р Слободан Лазаревски од Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во Скопје.

Пред околу 1,5 година оствариле комуникација со докторот, а на 29 октомври годинава ги добија близначињата.

РЕКЛАМА

– Пребарувајќи низ интернет прочитавме многу позитивни искуства што семејствата ги имале соЛазаревски. Решивме да ја пробаме среќата и со овој доктор. Скромен човек, кој не зборува многу, но работи со дела, ете таков е нашиот Лазаревски. Првпат се запознавме во јуни 2018 година, а сега во рацете ги држиме Стефан и Стефанија, вели 53-годишната Ристана.

По успешната ин витро постапка, бременоста продолжила да ја следи д-р Гордана Петровска.

- Реклами -