18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Вечерва Охрид гореше: Навивачката група Рибари го прослави 30-от роденден.

Вечерва Охрид гореше: Навивачката група Рибари го прослави 30-от роденден.

Translate (Eng):[gtranslate]

Три децении заедно, цврсти обединети хумани едноставно кажано најдобри. Тоа е навивачката група „Рибари“

Тие денес со спектатакуларна баклијада од бродот Александрија, на градскиот кеј, мостот на желбите, Св. Јован Канео и Самоиловата тврдина навивачката група „Рибари“-Охрид ја заокружи големата прослава по повод 30-от роденден.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -