10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваЗнаете ли со кои мажи жените најчесто завршуваат во кревет?

Знаете ли со кои мажи жените најчесто завршуваат во кревет?

Колега, најдобар пријател, странец… – побаравме одговор на прашањето со кои мажи жените најчесто завршуваат во кревет.

Според анкетите на реномираните светски машки и женски списанија, 44 отсто од жените и 39 отсто од мажите најмалку еднаш завршиле со поранешниот партнер во кревет.

Една четвртина имала секс во кругот на колегите

Но, и потполно спротивно – сексот со непозната личност очигледно е омилен кај двата пола. Една третина од мажите и жените барем еднаш завршиле “помеѓу чаршафите” со непозната личност. На трето место е сексот помеѓу колегите.

 

Според една анкета, четвртина од жените и мажите имале секс со колега/колешка од работа, а околу 6 отсто од жените и 5 отсто од мажите признале дека спиеле со својот шеф, односно шефица.

Клише за поштари и сосетки

Фантазијата за секс со сосетката која ви се допаѓа е разоткриена: дури 10 отсто од мажите биле интимни со жена од соседството. Слично е и со фантазијата за секси поштарот – 5 отсто од жените признале дека спиеле со својот “носач на писма”.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...