15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаОва е момчето кое се грижи за сопругата и ќерката на премиерот...

Ова е момчето кое се грижи за сопругата и ќерката на премиерот Заев да изгледаат убаво.

Струмичанецот Драган Гоцев Даци е фризер и мејк-ап артист кој соработува с бројни ѕвезди од македонскиот џет-сет. Тој меѓу другото е и личен стилист и главниот „виновник“ за изгледот на дамите од семејството Заеви.

Иако е млад, досега се ма покажано како врвен професионален и виртуоз кога е разубавувањето на жените во прашање.

Го фалат многумина, а во неговиот салон во Струмица жените чекаат ред со денови. Тој неодамна гостуваше во емисијата „Урбан таг“ и објасни дека кариерата ја започнал пред неколку години во еден многу познат салон во Бугарија каде работел со бројни познати личности. Што се однесува до сопругата на Зоран Заев, Зорица, Драган во интервјуто вели дека таа не е пребирлива жена и дека секогаш однапред знае што сака, но и дека личниот стил воопшто не го променила откако нејзиниот сопруг станал премиер на Македонија.

Не е жена која пати од брендирана гардероба, туку за неа најважно е на крајот да биде своја“, вели Драган.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...