11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаФото: Туристи спасија куче од Охридско езеро

Фото: Туристи спасија куче од Охридско езеро

Жител на Охрид на својот ФБ профил објави дека викендов двајца туристи  од Охридското езеро  спасувале мало куче кое било „фрлено“ во езерските води.

Очевидцот напиша: „Додека некој ги труе, чест на ваквите луѓе кои го извадија кучето од езерото… и јас трчав да помогнам, но овие двајца луѓе беа побрзи од мене. Загрижени што кучето нема од каде да се качи на аовој дел од кејот легнаа на земи, не им пречеше што врнеше и го спасија.

Еден од луѓето беше турист, Србин.

А тој што го шутна кучето в езеро (да, го видов чинот) не знам“

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...