14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Фото: Туристи спасија куче од Охридско езеро

Фото: Туристи спасија куче од Охридско езеро

Translate (Eng):[gtranslate]

Жител на Охрид на својот ФБ профил објави дека викендов двајца туристи  од Охридското езеро  спасувале мало куче кое било „фрлено“ во езерските води.

Очевидцот напиша: „Додека некој ги труе, чест на ваквите луѓе кои го извадија кучето од езерото… и јас трчав да помогнам, но овие двајца луѓе беа побрзи од мене. Загрижени што кучето нема од каде да се качи на аовој дел од кејот легнаа на земи, не им пречеше што врнеше и го спасија.

Еден од луѓето беше турист, Србин.

РЕКЛАМА

А тој што го шутна кучето в езеро (да, го видов чинот) не знам“

- Реклами -