13.8 C
Ohrid
сабота, октомври 24, 2020
Почетна Македонија Ja шират македонската кауза преку делење на знамиња со сонцето од Кутлеш:...

Ja шират македонската кауза преку делење на знамиња со сонцето од Кутлеш: Валандово го огреаа еден куп сонца (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Членовите на патриотското здружение “Аманет 1903” од Скопје развиорија еден куп знамиња со сонцето од Кутлеш во центарот на Валандово.

Целта на ова здружение е ширење на македонската кауза преку давање на македонски знамиња со сонцето од Кутлеш и други реквизити.

РЕКЛАМА
- Реклами -