7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаМакедонијаJa шират македонската кауза преку делење на знамиња со сонцето од Кутлеш:...

Ja шират македонската кауза преку делење на знамиња со сонцето од Кутлеш: Валандово го огреаа еден куп сонца (Фото)

Членовите на патриотското здружение “Аманет 1903” од Скопје развиорија еден куп знамиња со сонцето од Кутлеш во центарот на Валандово.

Целта на ова здружение е ширење на македонската кауза преку давање на македонски знамиња со сонцето од Кутлеш и други реквизити.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...