11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваВремево е само за......

Времево е само за……

Многу луѓе тврдат дека подобро спијат во врнежливи денови и ноќи, иако на прв поглед би се очекувало спротивното. На ведри и сончеви денови обично сме излезени цел ден и сме физички поактивни, па така „уморни“ полесно заспиваме. Меѓутоа, причината зошто ни е тешко да се извлечеме од кревет на дождливи утра или ноќи се хормонските промени. Но кога сме кај хормонските промени тие не важат за политичарите тие спијат кога сакаат и каде сакаат, така е Амди?

Резултат со слика за амди спие

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...